XIII. KERÜLET SZÜLETÉSNAPJA!

 

 

KERÜLET SZÜLETÉSNAPI PROGRAMOK MÁJUS UTOLSÓ HÉTVÉGÉJÉN!

 

KERÜLET SZÜLETÉSNAPJA – MŰSORFÜZET

 

május 28., szombat 10.00-18.00

Gyermeknapi forgatag

Május utolsó szombatján 2 év kihagyás után ismét megünnepeljük együtt a XIII. kerület születésnapját, és a tavasz érkeztét. 10.00-től 18.00-ig a legkisebbek szórakozásáról gondoskodunk, hiszen gyermeknapi forgataggal készülünk a Béke tér hátsó árnyékos részén.
Hangos lesz a kacaj, hiszen kipróbálhatják a gyermekek a kisvasútat, a népi játékokat, a kosaras körhintát, a kézműves foglalkozásokat, az arcfestést is. Ha ez még nem lenne elég, a tér felső részén egy óriási légvárat lehet majd kipróbálni, de nem maradhat el a lufihajtogatás sem.
Az idei év újításaként színpadi programokkal is várjuk a gyermekeket, hiszen a Béke térre költözik a Tücsöktanya pünkösdváró gyermeknapja is.

RÉSZLETES PROGRAM:

 Nagyszínpad
10.30 Szarka Gyula és zenekara – Tücsöklakodalom

Kisszínpadi programok:

– 10.00 – 10.20 Csernik Szende mesél

– 11.45 – 12.15 Illyés Gergely mesél

– 1400 – 15.00 Lui, a bűvész

– 16.00 – 17.00 Fakutya Együttes gyerektáncháza

– 17.00 tücsöktallérgyűjtés ajándékainak osztása

Helyszín: Budapest XIII. kerület, Béke tér

 

 

május 28, szombat 10.00-18.00

XIII. Kerületi Civil Szervezetek Napja

Szervezők: Szociális és Köznevelési Osztály, SKult13 Divízió
A rendezvény védnöke: Dr. Tóth József polgármester
A sátrakban és az előttük lévő szabadterületen bemutatkoznak a szervezetek workshop, bemutató, flasmob formájában. De helyet kapnak az egészségmegőrzéssel és az egészséges életmóddal foglalkozó szervezetek is. A látogatók kipróbálhatják az ATTE sportjátékait,  rajzolhatnak a „Hófehérke és a hét törpe” 7 piciasztalánál – az előadásoktól inspirálódva – a Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület sátránál vagy kipróbálhatják milyen bekötött szemmel felismerni illatokat, ismerkedhetnek a Braille ábécével és különböző tapintásra épülő játékokkal a Vakok és Gyengénlátók Középmagyarország Regionális Egyesülete jóvoltából.
A nap folyamán a látogatók leadhatják szavazatukat azokra a szervezetekre, amelyeknek standja és bemutatkozása számukra a legszínvonalasabb, az első három helyezett díjazásban részesül majd.
A közönség a nap folyamán kipróbálhatja magát civil kvízünkön, a nyerteseket díjakkal térhetnek majd haza.

RÉSZLETES PROGRAM:

Angyalföldért Egyesület:
Kiállítás a Kézműves Klub által készített használati tárgyakból, kézművesség – kisebb dísztárgyak készítése, a Rejtvényfejtő és a Kvíz Klub fejtörő játéka- 10 perces Meridián torna a közönséggel

XIII. kerületi Lokálpatrióták Egyesülete, Balassi Bálint Bajtársi Egyesület, Békefenntartók Bajtársi Egyesülete:
Tevékenység bemutatása beszélgetéssel képekben, videókon, az egyesületeket reprezentáló tárgyak útján – tárgyak, képek alapján gyerekeknek rajzolási lehetőség ajándékkal

XIII. Kerületi Angyalföld Polgárőr Szervezet:
Zászlók, szóróanyagok, ruházatok, eszközök bemutatása, öltözék felpróbálása – fotózkodás

Katasztrófavédelmi és Polgárőr Egyesület:
Szervezet bemutatása tableten, közlekedés biztonsági kerékpáros lapok kitöltése kerékpáros ajándékokért – ismerkedés az elektromos robogóval

Angyalföldi Szociális Egyesület:
Bemutató a szociális boltokról, varrodáról, szolgáltatásokról – Hogyan lehet az ASZE boltokban vásárolni? – lehetőségkínálat megváltozott munkaképességűek számára- gyerekeknek: puzzle játék, ajándékok

Herman Ottó Bonsai Egyesület:
Bonsai kultúra bemutatása, tájékoztató a tevékenységről – bonsai fa, fotó, kiállítása, növényalakítási bemutató, tanácsadás

Vakok és Gyengénlátók Középmagyarországi Regionális Egyesülete:
Bekötött szemmel illatok felismerése, a Braille ábécével való ismerkedés (írás, olvasás), különböző tapintásra épülő játékok

Alexander-technika Tanárok Egyesülete:
Közös gyakorlatok, tanácsok állapot felméréssel a jó testhasználathoz

Angyalföldi Természetbarát és Testedző Egyesület:
Sportprogramok, szolgáltatások bemutatása Powerpoint-al, darts játék

Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület:
Rajzolás a „Hófehérke és a hét törpe” 7 piciasztalánál az előadásoktól inspirálódva, kvízjátékokkal

homoludens.hu Egyesület:
Családi társas-és ügyességi játékok tanítása – közösségépítés játékokkal – szabadtéri dobójáték

Magyar Vöröskereszt Budapest Fővárosi Szervezet XIII. kerületi Területi Szervezet:
Ingyenes szűrővizsgálatok végzése: vérnyomás, vércukor és koleszterinszint mérés

Terra-Kotta Egyesület:
Az egyesület műhelyében készült kiskerámiák kiállítása – kvízjáték a kerámiákkal kapcsolatban

Kóka Ferenc Művészeti Alapítvány:
„Festmény és vers egymásra talál, ha…” – festmények fotóinak és verseknek kiállítása, csoportosítása a résztvevők által csoportosítása a hangulat, tartalom és színvilág alapján. A párosításokból FB kiadvány készül

Keil Ernő Fúvószenei Egyesület:
flasmob

Helyszín: Béke tér

 

 

május 28., szombat 19.00

HOOLIGANS koncert

A Kerület Születésnapja szombatjának megkoronázásaként este 19.00-tól pedig a Nagyszínpad sztárvendége a HOOLIGANS zenekar, akik egy igazán pörgős pop/rock koncertet adnak majd nekünk. Hiszen ki ne ismerné a dallamát a rádióban is sokszor játszott “Nőben a boldogság,”, vagy a “Királylány” című dalaiknak.
Gyertek és énekeljük együtt a jólismert slágereket!

Helyszín: Béke tér

 

 

május 29., vasárnap 10.00-18.00

Gyermeknapi forgatag

A Születésnapi hétvége második napján szintén várja a gyermekeket a Gyermeknapi forgatag, a színpadon pedig az alábbi előadók:

 Kisszínpadi programok

– 10.30 – 11.30 Mézga Gézától a Nagy Ho-Ho Ho Horgászig kedvenc filmzenéink Daniel Speer Brass előadásában

– 13.00 – 14.00 Játsszunk pantomimet! – DvorákPatka Színház

Helyszín: Béke tér

 

 

május 29., vasárnap 10.00-16.00

XIII. Kerületi Nemzetiségek Fesztiválja

Szervezők: Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat, XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt., XIII. kerületi nemzetiségi önkormányzatok

Fővédnök: Dr. Tóth József, a XIII. kerület polgármestere

A hagyományoknak megfelelően a bolgár, cigány, görög, horvát, lengyel, német, örmény, román, ruszin, szerb és szlovák nemzetiség tagjai ezúttal is a Béke téren elhelyezett sátrakban várják a kerület lakosait és az idelátogatókat. A vendégek megismerhetik a nemzetiségek életét és hagyományait kiállításon, kézműves foglalkozáson és játékokon keresztül, amelyekbe aktívan be is kapcsolódhatnak. A különleges falatokat kedvelők megkóstolhatják a helyben készült ételspecialitásokat. A színpadon a jelenlevők a nemzetiségi gyerek és felnőtt művészeti csoportok zenés, táncos műsorát láthatják. A fesztivál táncházzal zárul.

RÉSZLETES PROGRAM:

Egész napos programok sátorban és szabadtéren:

örmény: kalligráfia, rajz és festés (örmény szimbólumok és motívumok), könyv sarok, gasztronómia, örmény kávé

görög: kiállítás, kvízjáték könyv nyereménnyel, gasztronómia

bolgár: bolgár-magyar kiadványok, edények kiállítása

ruszin: kézműves gyermekklub foglalkozás – ruszin népművészeti és nemzetiruha kiállítás

roma: képzőművészeti kiállítás

lengyel: Szent László király és a lengyelek – kiállítás

román: gyerekeknek: tematikus műhely, maszkok és virágok készítése, kép, könyvjelző, – helyek, emberek – kiállítás Hídvégi Péter romániai fotóiból, kulináris prezentáció

német: kvíz feladatok gyerekeknek, fotókiállítás

szlovák: kerámia foglalkozás, kvíz

horvát: asztalterítők kiállítása

szerb: szerb kiállítás, kreatív műhely gyermekeknek

SZÍNPADI PROGRAM:

13.15-13.50    Nemzetiségek felvonulása: Béke tér – Országbíró stny. – Béke tér útvonalon – kíséri a Die Bergländer Buamnémet nemzetiség

14.00 -14.20   alpolgármester és nemzetiségek köszöntője

14.30-14.40    Gyermektáncok/ Kindertänze – Pannónia Általános Iskola német nemzetiségi tánccsoportjai – német

14.45 -14.55   „Cint si joc romanesc „ (tánc és  hangszer)-  Anca  és Vasile Peri – Zarandul együttes és  Gál Dániel különleges hangszeren játszik -román

15.00-15.10    Szlovák népdalcsokor- ” Mojmír ” Szlovák Férfikórus /Mojmírovce, Szlovákia/ – szlovák

15.15-15.25    Cigány folklór- Khamoro Budapest Band – roma

15.30-15.40    Tájegységek tánca – Horvát Hagyományőrző Egyesület – horvát

15.45-15.55    Nagyszőlősi ruszin népdalcsokor – Kedyk Duó – ruszin

16.00-16.10    Szevernyaski (Észak-Bulgáriai) Tánc – Jantra Néptáncegyüttes – bolgár

16.15-16.25    „Örmény táncok”Urartu Örmény Színház tánc csoportja, örmény

16.30-16.40    Sopszke táncokOpánke Szerb Hagyományőrző Kulturális Egyesület – szerb

16.45-16.55    Lengyel népdalok magyar népi hangszereken- Aranyalma Páros együttes -lengyel

17.00-17.10    Görög szigeti táncok – Szegedi Elefteria Táncegyüttes – görög

 18.00-20.00    Nemzetiségek zenéje és táncháza a színpad előtt: a Pilinsska Kapela szlovák-és a Mythos görög zenekarral

Helyszín: Béke tér