Kedves Látogatóink!

 

2020. június 22-én, hétfőn kulturális színtereink is ÚJRA KINYITNAK a látogatók számára!!!

A RaM-ban található Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár azonban július 22-étől nyit újra!

Az újrainduló foglalkozásokról, és programokról folyamatos tájékoztatást fogunk nyújtani.

 

PénteK13 programjainkra váltott jegyinformációk:

Az Angyalföldi József Attila Művelődési Központ információs pultjában vásárolt jegyek árát 2020.06.24-től 2020.07.31-ig, jegybemutatás ellenében tudjuk visszatéríteni!

Az online vásárolt jegyek visszaváltásának módja, és további információk: JEGYVISSZAVÁLTÁSI INFORMÁCIÓK!!

 

Szeretettel várunk mindenkit!

Események betöltése

25. Angyalfolki Utcabál

2017-08-27. (vasárnap) - 12:00

Az Utcabál 25. születésnapja alkalmából idén is visszatérünk a rendezvény gyökereihez, azaz a folk- és népzenéhez valamint a népi hagyományokhoz, ünnepeltként köszöntjük a rendezvényen, a szintén 25. évfordulóját ünneplő Angyalföldi Vadrózsa Néptáncegyüttest. A népzenei és néptánc programok mellett, gyermekprogramok, interaktív sportfoglalkozások, vásári forgatag, vidámpark, főzőverseny, civil aktivitások és számos egyéb program várja látogatóinkat. A napot Ferenczi György és a Rackajam valamint a Rendhagyó Prímástalálkozó formáció koncertjével zárjuk.

A rendezvény részletes programfüzete itt elérhető.

Nagyszínpad

9.50-10.00 – Zenés-táncos felvonulás az utcában

10.10-10.40 – Angyalföldi Vadvirág Gála

10.50-11.30 – Mese – szólista gála

11.30-11.55 – Legény legyen a talpán! – virtuóz férfi táncok a Kárpát-medencéből

12.05-12.45 – Zagyva Banda koncert

12.45-13.10 – Főzőverseny eredményhirdetése

13.10-13.20 – Színpadi interjú a megújult Dagály sétányról

13.20-13.35 – Férfi viselet bemutató

13.40-14.10 – Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes és a Corvinus Közgáz Néptáncegyüttes műsora

14.20-15.00 – Pravo Zenekar koncertje

15.15-15.35 – Női viselet bemutató

15.35-16.10 – Forrás Néptáncegyüttes és a Jászság Népi Együttes műsora

16.20-17.00 – Góbé Zenekar koncert

17.10-17.30 –  Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes bemutatója, kísér a Zagyva Banda

17.30-17.40 – Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes programjának fináléja, össztánc

18.00-19.00 – Ferenczi György és a Rackajam koncert

19.00-19.50 – Tombola sorsolás

20.00-21.10 – Rendhagyó Prímástalálkozó koncert

 

 

Tücsökszínpad

10.00   Babasarok a BaHorka Társulat közreműködésével

11.00   Egyszer egy királyfi… mese és mulattság a Kuttyomfitty Társulat tagjaival

13.00   A Vakáció Akció Mini napközis tábor záró műsora

15.00   Babasarok a BaHorka Társulat közreműködésével

16.30   Az eltáncolt cipellők a Kuttyomfitty Társulat előadása

 

Tücsökkert

10.00-18.00    Magyaros, népi hagyományőrző játszópark fa körhintával

10.00-18.00    Tücsök Kézműves Műhely

10.00-18.00    homoludens.hu Egyesület családi társasjátékai

10.00-18.00    Tücsöktanya játszóház

 

Mozgástér

10.00-18.00    Mozgástér a Dagály parkban!

 

Mozgástér

10.00-12.00    ASI – labdarúgás, ATTE – judo, Hort SE – ritmikus gimnasztika

12.00-14.00    ASI – kézilabda, Sárkánykard SE – Kung Fu, 4M Dance – rocky

14.00-16.00    Vasas SC – jégkorong, Bp. Honvéd  SE Karate Szakosztály és Takara SE, Bp. Honvéd SE- olimpiai sportágak

16.00-18.00    Budapesti Farkasok – amerikai foci, Thay wan do, Rippel Akadémia

 

10.00-18.00 Egész napos interaktív sportos játékok, foglalkozások

– Magyar Fallabda Szövetség – squash

– Rúdvilág – rúdfitnesz egyesületek

– asztalitenisz, darts, csocsó, petanque

– kerékpáros verseny szimulátor

– boksz-ring, ugrálóvár, óriás csúszda

 

Időszakos programok

– Spirál SE – íjászat 10.00-12.00

– Sakk szimultán verseny 11.00-14.00

– Gondos Gazdi program – zenés kutyabemutató 15.30-15.50

– Viadal Magyarország – íjászat/célba lövés 16.00-18.00

 

1. színtér 2. színtér 3. színtér
10.00-12.00 ASI

labdarúgás

ATTE

judó

Hort SE

ritmikus gimnasztika

12.00-14.00 ASI

kézilabda

Sárkánykard

kung fu

4M Dance

rocky

14.00-16.00 Vasas SC

jégkorong

Bp. Honvéd

Takara SE karate

Bp. Honvéd SE

olimpiai sportágak

16.00-18.00 Bp. Farkasok

amerikai futball

Pestújhelyi SC

 Thay wan do

Rippel testvérek

akrobatika

 

 

Kiegészítő programok

13.10 Dagály sétány bemutatás

10.00-20.00 Folk utca

10.00-20.00 Viselet kiállítás – Helytörténeti kiállítás

10.00-20.00 Mester sor

8.00-12.00 Ízek Utcája

10.00-20.00 Vásár sor

10.00-18.00 Gondos Gazdi program

10.00-22.00 Vidámpark

 

10.00-18.00 Civilek Utcája

Résztvevő szervezetek sátrakban:

– Tudás és Életmód Innovatív Közhasznú Alapítvány

– Magyar Vöröskereszt XIII. Kerületi Szervezete

– XIII. Kerületi Lokálpatrióták Egyesülete

– Balassi Bálint Bajtársi Egyesület

– Békefenntartók Bajtársi Egyesülete

– Astangajóga Oktatási és Kulturális Közhasznú Alapítvány

– Herman Ottó Bonsai Egyesület

– Vakok és Gyengénlátók Közép-magyarországi Egyesülete

– Holdvilág Kamaraszínház Kulturális Egyesület

– Progin Zenei Egyesület

– Szabad Evangéliumi Gyülekezet

– Tégy Magadért és Másokért Egyesület

– Angyalföldi Református Egyházközség

– Háttér Társaság

 

Kiállítás szabadterületen:

XIII. Kerületi Lokálpatrióták Egyesülete: autók a 80-as évekből korabeli kemping környezetben. Ülj be és lefotózunk!

 

 

10.00-18.00 PorTéka

A FSZEK Dagály utcai Könyvtára PorTÉKA címmel, családi programmal várja az Utcabál résztvevőit. Teljes könyvtári szolgáltatással és az állományból kivont könyvek vásárával. Budavári Klára népi játék és kismesterség szakoktató segítségével pedig szélforgót, hajóhintát, ciripelőt, fonalbabát, és vízen nyíló kalocsai virágot készíthetnek a könyvtárba látogató gyereke és családjaik. A játékok kipróbálására is lehetőségük lesz a könyvtárban és a könyvtár előtt, ahol óriásbuborékokat is eregethetnek. Népi mesterségek tematikájú kvízünk kitöltésével részt vehetnek sorsolásunkon, ahol értékes gyerekkönyvek találnak majd gazdára.

 

A belépés díjtalan!

Információ: +36 1 330 5357, info@kult13.hu

Helyszín

Dagály utca
Dagál utca
Budapest, Budapest 1138 Magyarország
+ Google Térkép